На скромна церемония, проведена в коктейл клуб „Салве“ в присъствието на доц. д-р Иван Марчевски – ректор на СА „Димитър А. Ценов“ – Свищов  и доц. д-р Николай Нинов – зам.-ректор на висшето училище, преподавателите от катедра „Физическо възпитание и спорт“, представители на Студентски съвет, начело с неговия председател – Васил Филев и участниците в състоялите се спортни надпревари – студенти от всички курсове и специалности, бяха връчени „спортните Оскари“ за пролетния дял.
В своите приветствия гостите на събитието подчертаха необходимостта от институционална подкрепата на подобен род мероприятия, значението им за израстването на възпитаниците на Стопанската академия и не на последно място спазването на добрите традиции, което висшето училище има в тази насока. Многократно бе подчертано, че заслугите и инициативата за провелите се състезания е изцяло на преподавателите от катедра “Физическо възпитание и спорт” и на Студентски съвет. Благодарение на техните усилия се организираха и проведоха поредица от турнири, в следните спортове: шахмат; табла; волейбол; бадминтон; тенис на маса; спортна стрелба и футбол.

 

След приветствената част, официалните гости пристъпиха към връчването на купите, медалите и останалите предметни награди (осигурени от Студентски съвет) на победителите, които в отделните турнири са:
Турнир по шахмат
1-во място - Кристиян Трендафилов
2-ро място - Цветан Николаев
3-то място - Пламен Атанасов
Турнир по табла
1-во място - Пламен Атанасов
2-ро място - Цветан Николаев
3-то място - Ивелин Христов

Турнир по тенис на маса
Мъже:
1-во място - Кристиян Трендафилов
2-ро място - Здравко Станков
3-то място - Владимир Антонов
3-то място - Петър Лазаров
Жени:
1-во място - Ивелина Найденова
2-ро място - Ваня Христова
3-то място - Александра Трифонова

Турнир по волейбол
1-во място - отбор „Дървета“
2-ро място - отбор „Лидер“

Турнир по бадминтон
Мъже:
1-во място - Антонио Първанов
2-ро място - Александър Жечев
3-то място - Петромил Геренски
Жени:
1-во място - Светослава Стоянова
2-ро място - Йоана Йорданова
Смесени двойки:
1-во място - Антонио Първанов и Йоана Йорданова
2-ро място - Александър Жечев и Светослава Стоянова
3-то място - Петромил Геренски и Петър Лазаров
Турнир по стрелба
Мъже:
1-во място - Злати Роев
2-ро място - Даниел Михайлов
3-то място - Деян Мончев
Жени:
1-во място - Марияна Кръстева
2-ро място - Катя Грозева
3-то място - Елица Белчева
Турнир по футбол
1-во място - отбор „Престиж“
2-ро място - отбор „Лидер“
3-то място - отбор „Аудитория“


Церемонията по награждаването приключи с обща снимка пред сградата на Ректората на Свищовската Алма Матер и обещанието от страна на студентите, през следващата година да бъдат още по-активни, а състезанията с двойно повече участници.

 
Разгледайте всички акценти от предстоящи и отминали събития