През м. април 2013 г. Академичният съвет на свищовското висше училище взе решение за удостояване на ректора на Черкаския държавен технологически университет с почетното звание „Доктор хонорис кауза”.

При гостуването си в украинския град зам.-ректорът на Стопанска академия проф. Върбанов връчи почетните символи на проф. Лега. Мотивите за това решение са свързани със заслугите на проф. Лега в научния и културен обмен между двете висши училища, както и с неговия принос в областта на теорията и практиката.

След официалната церемония проф. Иван Върбанов и доц. д-р Агоп Саркисян – старши координатор в Центъра за международно сътрудничество и проекти при Стопанска академия, посетиха музея на Черкаския държавен технологически университет. Новият почетен доктор положи подпис в летописната книга на украинското висше училище.