MOVE WEEK - Седмицата на физическата активност и спорта в Свищов от 2 до 4 юни 2017 г.

Бъдете активни! Включете се от 2 до 4 юни 2017 г. в Свищов в инициативите в рамките на  MOVE Week - Седмицата на физическата активност и спорта!

Това е седмица на движението, която представя ползите от активния начин на живот и физическата активност. MOVE Week е кампания, подкрепена от Европейския съвет и Европейската федерация на колоездачите. В България - MOVE Week се координира от сдружение „BG Бъди активен“ и се организира с подкрепата на: Министерство на образованието, Министерство на младежта и спорта, Асоциацията на Общините, Национална спортна академия, Национален младежки форум.

Целта на всички инициативи е да се провокира повече движение и активност. Идеята е, че всяко движение е полезно, че можем да направим нещо за себе си и за обездвиженото си тяло. И най-малкото усилие като лек танц, изкачване на стълби или просто ходене пеша, водят до чудеса, свързани със здравето, психическата кондиция и красотата.