Национален ученически конкурс за есе на тема „МОЯТА ВИЗИЯ ЗА МОЯ ГРАД КЪМ 2027 г. - КАКЪВ ДА Е ТОЙ И КАК ДА ДОСТИГНЕМ ДО НЕГО?“

Стопанска академия „Д. А. Ценов” – Свищов, Кариерен център
Катедра „Стратегическо планиране”
отправят покана към всички ученици от 11 и 12 клас за участие в
Национален ученически конкурс за есе на тема:
„МОЯТА ВИЗИЯ ЗА МОЯ ГРАД КЪМ 2027 г. -
КАКЪВ ДА Е ТОЙ И КАК ДА ДОСТИГНЕМ ДО НЕГО?“

• Право на участие в конкурса имат учениците от 11 и 12 клас на средните училища.
  • Конкурсът е индивидуален.
  • Допустимо е участниците да работят под ръководството на техни учители в ролята на ментори.

Технически изисквания за оформление на есето:

• Обем - между 3 и 6 страници, Times New Roman, 12 pt., междуредие 1,5, полета по 2,5 см от всички страни

(за Ваше удобство може да ползвате приложения макет: ТУК)

• Файл в Word-формат (doc или docx) следва да се изпрати на електронна поща sp@uni-svishtov.bg
  • В полето „Subject“/„Тема“ на електронното писмо се записва „NUKE-SP-2022-Ime_Familia-Grad“ (например: NUKE-SP-2022-Ivan_Dimitrov-Varna).

Всички участници и техните учители (ментори) ще получат сертификати за участие, а най-добре представилите се - и грамоти за отличие. Сертификатите предоставят предимство на завършващите при кандидатстване в Стопанска академия „Д. А. Ценов“ – Свищов по първо желание в редовна форма на обучение.
Плакат за Националния ученически конкурс за есе: ТУК.

Важни срокове:
20 април 2022 г.  – Изпращане на есетата на e-mail: sp@uni-svishtov.bg
9 май 2022 г. – Обявяване на резултатите от конкурса в Ден на Европа и Ден на Победата
Очакваме Ви!

За допълнителна информация: