НАЦИОНАЛНО УЧЕНИЧЕСКО СЪСТЕЗАНИЕ - 10.03.2017

Академичното ръководство на Стопанска академия „Димитър А. Ценов“ - Свищов и екипът на Академичен център за кариерно консултиране и връзки с обществеността имат удоволствието да поканят учениците от 11 и 12 клас на средните училища в Република България да вземат участие в организираното на 10 март 2017 г. (петък)

НАЦИОНАЛНО УЧЕНИЧЕСКО СЪСТЕЗАНИЕ

в направления:

·      СЧЕТОВОДСТВО

·      ИНОВАТИВНИ РЕШЕНИЯ В ТЪРГОВИЯТА

·      СТАРТИРАНЕ НА МАЛЪК БИЗНЕС

Допълнителна информация:

·      Счетоводство - В рамките на състезанието участниците ще работят върху три казуса от практиката, в т.ч.: попълване на документи и съставяне на счетоводни статии; приключване на счетоводни сметки и изготвяне на оборотна ведомост; демонстриране на умения за упражняване на контролната функция на счетоводството. За успешно решаване на поставения казус учениците следва да притежават познания в областта на теорията на счетоводството и счетоводство на предприятието.

·      Иновативни решения в търговията - В рамките на състезанието участниците ще работят по казус, който изисква от тях да разработят и представят концепция за усъвършенстване на търговската дейност на конкретен търговец. Екипите ще трябва да предложат иновативни методи и канали за реализация на продуктите, както и конкретни стимулиращи продажбата мероприятия (насочени към клиентите, доставчиците и персонала). За успешно решаване на поставения казус са достатъчни базовите знания, получени от учениците при обучението им в средното образование.

·      Стартиране на малък бизнес – В рамките на състезанието участниците ще работят върху генерирането на идеи и оформянето на предложения за стартиране на собствен малък бизнес. Казусът е свързан с избор на правна форма за регистриране на фирмата, определяне предмета на дейност и местоположението на предприятието, дефиниране на пазарната среда и необходимите ресурси, оформяне на виждане за развитието на бизнеса в краткосрочен план. Успешното решаване на поставения казус се базира на основни знания, придобити в средното образование, като акцентът се поставя върху оригиналното мислене и творческите способности на учениците да откриват нови „полета“ за бизнес и формулират възможни начини за поддържане на успешна дейност.

Няма ограничение за броя на участниците в Националното ученическо състезание от едно училище. Учениците ще бъдат разпределени в екипи и подпомагани от ментори – изявени студенти и докторанти от Стопанска академия „Димитър А. Ценов“.

Предварителна програма:

Дейност

9.30 – 10.00

Регистрация (10 аудитория, Ректорат, трети етаж)

10.00 – 10.30

Откриване на Националното ученическо състезание (10 аудитория, Ректорат, трети етаж)

10.30 – 10.40

Обща снимка на всички участници (пред сградата на Ректората)

10.40 – 11.00

Представяне на регламента на състезанието по направления (по аудитории)

11.00 – 12.30

Работа по състезателния казус (по аудитории)

10.40 – 12.00

Национална учебно-методическа работна среща „Възможности и перспективи пред съвременното икономическо образование“ с участието на учители от училищата-партньори и преподаватели от катедри „Счетоводна отчетност“, „Търговски бизнес“ и „Индустриален бизнес и предприемачество“ (10 аудитория, Ректорат, трети етаж)

12.30 – 13.30

Обяд (Студентски стол № 1)

13.30 – 15.00

Работа по състезателния казус (по аудитории)

15.00 – 16.30

Презентиране на резултатите от работата по състезателния казус (по аудитории)

16.30 – 17.00

Награждаване на участниците и закриване на състезанието (по аудитории)

Краен срок за регистрация чрез изпращане на формуляр за участие (по имейл):

6 март 2017 г., включително (понеделник).

Контактна информация:

Академичен център за кариерно консултиране и връзки с обществеността при Стопанска академия „Димитър А. Ценов“, гр. Свищов, п.к. 5250, ул. „Ем. Чакъров“ № 2

тел. (0631) 66 437, e-mail: edu.marketing@uni-svishtov.bg

гл. ас. д-р Юлиян Господинов – Координатор „Образователен маркетинг“, моб. тел. 0887 63 00 33

ФОРМУЛЯР ЗА УЧАСТИЕ