ННЕК ЮНЕСКО ОРГАНИЗИРА БЕЗПЛАТЕН КУРС ПО ПРОЕКТ "ПОДВОДНА АРХЕОЛОГИЯ"

Национален научен експедиционен клуб "ЮНЕСКО" в партньорство със Студентски съвет на Софийски университет “Св. Климент Охридски“, Национален морски флот и Българска национална асоциация по подводна дейност, организират:

Курс за придобиване на умения по научна подводна дейност и сертифицирането им в категориите:
1-во ниво „Подводна дейност“ (18.11. – 17.12.2017 г. в град София)
2-ро ниво „Научна подводна дейност“ (месец май 2018 г. в град Китен)
3-то ниво „Подводна археология“ ( месец май - началото на юни 2018 г. в град Китен)

Курсът за придобиване на 1-во ниво стартира на 18 ноември (събота) и продължава до 17 декември (неделя), като лекциите и практиката ще се провеждат само през почивните дни. Сертифицирането на получените умения ще се извърши след практически изпит в средата на месец май в град Китен.

Научни ръководители ще бъдат едни от най-изтъкнатите преподаватели в областта на научната подводна дейност в Европа.
Ръководител на ниво „Подводна археология“ ще бъде проф. Михаела Райнфелд, член на Немския археологически институт, преподавател в университета в Марбург и Дружество по подводна археология /NAS/.
Участието на студенти от Софийски университет „Св. Климент Охридски“ е БЕЗПЛАТНО и се покрива от Студентски съвет на СУ „Св. Климент Охридски“ и ННЕК - ЮНЕСКО.

Условия за кандидатстване:

- Физически и психически здрави лица между 18 и 30 години;
- Студенти в Исторически факултет на Софийски университет "Св. Климент Охридски";
- С успех над Мн. добър 4,50 за предходната академична година;
- Кратка автобиография и мотивационно писмо на следния e-mail: unesco.bulgaria@gmail.com

Срок за кандидатстване: 09.10 – 13.10.2017 г.