19 март 2016 г., Зелена инициатива под надслов „Еразъм+ променя съдби, отваря кръгозори, прави планетата ни по-зелена!” привлече чуждестранни студенти от Стопанска академия

Зелена инициатива под надслов „Еразъм+ променя съдби, отваря кръгозори, прави планетата ни по-зелена!”, част от ежегодно провежданата в град Свищов кампания „Дръвче засади, земята украси!“, привлече чуждестранни студенти от Стопанска академия. На 19 март т.г. около 40 граждани участваха в събитието, което благотворително събра средства и фиданки от съмишленици на идеята. С дарения се включиха любители на природата от всички краища на страната. Студенти по програма „Еразъм+“, които се обучават за един семестър в Стопанска академия, също подкрепиха идеята. Въпреки ветровитото време, всеки взе участие и с ентусиазъм даде живот на фиданките. На деня бяха засадени общо 60 дръвчета пауловния в района около градския стадион. Присъствието на множество деца, ученици и студенти засвидетелства за високата съпричастност на младото поколение с идеята за по-зелена, чиста и красива градска среда за живот. Броят на засадените дръвчета по инициативата за 2016 г. до момента е 72.