Академичен център за кариерно консултиране и връзки с обществеността

СА „Д. А. ЦЕНОВ” - СВИЩОВ и Академичен център за кариерно консултиране и връзки с обществеността
организират КОНКУРС ЗА УЧЕНИЧЕСКО ЕСЕ НА СЛЕДНИТЕ ТЕМИ:

• Новите предизвикателства пред българската икономика.
  • Търговските банки – фактор за стабилна финансова система.
  • Социалното осигуряване и застраховането в България – очаквания и реалности.

1. Условия на конкурса:
В конкурса могат да участват ученици от предпоследен и последен гимназиален курс на всички икономически училища в България. Допускат се само индивидуални участници. Регистрацията за участие става посредством попълване на регистрационен формуляр.

2. Изисквания за оформяне на есето:
Обемът на есето трябва да бъде до 5 страници (Page Size - А4, Page Setup - Top: 25 mm, Bottom: 25 mm, Left: 30, Right: 25 mm; Font -Times New Roman, Size - 13; Word 97-2003, Line Spacing 1,5; Изображения - TIFF или JPG формат, минимална резолюция 300 dpi).

3. Важни срокове:

• 17 март 2014  г. – краен срок за регистрация и изпращане на есето по електронен път

4. Процедури за кандидатстване и оценка:
Подаването на есетата е само он-лайн на и-мейл: career.center@uni-svishtov.bg. В полето Subject, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се изписват на латиница – име, фамилия, наименование на средното училище и град, и се прикачва файла, съдържащ есето.

ВАЖНО! Учениците могат да участват само с ЕДНО единствено есе!

Комисията за оценка на есетата ще бъде съставена от академични преподаватели – представители на катедрите „Финанси и кредит”, „Застраховане и социално дело” и „Обща теория на икономиката”

ВАЖНО! Всички участници ще получат сертификати за участие в конкурса, а авторите на класираните на първите три места есета ще получат еднократна парична стипендия от фондация „Ценов”.

Условията на конкурса и регистрационния формуляр могат да бъдат намерени на сайта на Стопанска академия „Д. А. Ценов” – Свищов - www.uni-svishtov.bg в секция „Актуални събития”.

Стопанска академия „Димитър А. Ценов” - Свищов
Образователен и кариерен център
гр. Свищов, п.к. 5250, ул.”Ем. Чакъров” №2
тел. (0631) 66 437
e-mail: career.center@uni-svishtov.bg

Формуляр за участие може да изтеглите от ТУК.