Академичната общност участва в общоградското честване на Деня на храбростта и празник на Българската армия

Академичната общност участва в тържественото общоградско честване на 6 май – Ден на храбростта и празник на Българската армия, и 140 години от създаването й. Тържественото честване започна с шествие от площад „Алеко” до площад „Велешана”, водено от Духовия оркестър към 55-ти Инженерен полк – гр. Белене. Пред Паметника на „33-ти Свищовски полк” се състоя церемонията по поднасяне на венци и цветя в памет на загиналите воини.

Слово пред присъстващите произнесе подп. Румен Райков – председател на Съюза на офицерите и сержантите от запаса и резерва, Свищов. Венци и цветя бяха поднесени от подп. Калоян Василев – началник на щаба на 55-ти Инженерен полк – гр. Белене, кмета на община Свищов – Генчо Генчев, председателя на Общински съвет-Свищов – д-р Кристиян Кирилов, зам.-ректора на Стопанска академия – проф. д-р Марияна Божинова, политически партии и организации, културни институции, неправителствени организации, училища, граждани. В честването участваха и студенти, преподаватели и служители на свищовското висше училище.
Тържествено честване на 6 май продължи с концерт на военния духов оркестър в централната градска градина на Свищов.