Академичното ръководство на Свищовското висше училище проведе работна среща с депутата Ивайло Мирчев

Работна среща проведе ректорът – проф. д-р Марияна Божинова, с народния представител Ивайло Мирчев – възпитаник на Стопанска академия „Д. А. Ценов”. В срещата участваха също тримата зам.-ректори и финансовия директор на Академията. Сред дискутираните теми по време на срещата бяха проектобюджетът на Свищовското висше училище за 2022 г., академичната инфраструктура, възможностите за настаняване на украински бежанци в студентските общежития в Свищов.

Ивайло Мирчев е създател на компания за разработка на иновативни устройства за управление на дома през Интернет. С академичното ръководство той обсъди и възможности за осъществяване на партньорства между Стопанската академия и частни организации в IT сектора, с цел подпомагане на практическото обучение на свищовските студенти.