Академията участва във втората международна среща по Проект 2022-1-BG01-KA220-VET-000089399 в Ларнака, Кипър

В град Ларнака, Кипър (в периода 6-7 юни 2023 г.) се проведе втората международна среща по Проект 2022-1-BG01-KA220-VET-000089399 „Enabling SMEs in the HoReCa sector for the effective adoption of Artificial Intelligence knowledge and tools” (HoReCa5.0). Проектът е по програма Еразъм +, Ключова дейност 2: Партньорства за сътрудничество, сектор „Професионално образование и обучение” с координатор Стопанска академия „Димитър А. Ценов” – Свищов. Във втората международна среща взеха участие партньорите по проекта: EUROCY – Кипър (домакин на срещата); EUFORA – Гърция; ECOLOGYKM – България; CSTI – Кипър; HORECA PARTNERS – Белгия; екип от Свищовската академия.

Първият работен ден стартира с обсъждане на Работен пакет 1. Направен беше преглед на административните дейности по управление и изпълнение на проекта; на задачите, свързани с разпространението, експлоатацията, пилотното обучение и устойчивостта на проекта. Обсъдени бяха: осигуряването на качество при изпълнение на проектните дейности; присъствието в социалните медии, материалите за разпространение; дисеминацията на проекта пред различни целеви групи на различни форуми и събития. Срещата продължи с отчитане изпълнението на задачите по Работен пакет 2., свързани с Резултат 1. ECVET съвместими учебна програма и курс на обучение и Резултат 2. Модули за електронни курсове. Предмет на обсъждане бяха: анализа и консолидирането на заинтересованите страни; създаването на електронни курсове; организирането на фокус групи; тестването на учебните модули и получаването на обратна връзка с последваща корекция. Специално внимание беше отделено и на Работен пакет 3. Среда за цифрова симулация за улесняване на обучението, като партньорът – домакин (EUROCY, Кипър) демонстрира различни сценарии. В дискусия, партньорите обсъдиха темите, включени в сценариите, възможността за организиране на семинари в процеса на тяхното проектиране, консолидирането на получената обратна връзка и възможността за усъвършенстване на симулационната среда.
Вторият работен ден започна с детайлна работа по учебните програми и съдържанието на учебните модули от Работен пакет 2. Подробно бяха обсъдени очакваните резултатите и свързаните с тях отговорности на всеки от партньорите. Направен беше и преглед на Работен пакет 4. Наръчник за устойчиво обучение, създаден на базата на казуси.

Международната работна среща продължи с дискусия и планове за следващи срещи, с индивидуални консултации между координатора и партньорите по проекта, свързани с бюджета и неговото отчитане. Чрез онлайн анкета беше дадена оценка на срещата от всеки участник в нея.

www.uni-svishtov.bg
www.eurocyinnovations.com
www.csticyprus.org
www.eufora.gr
www.ecologykm.bg
www.horecapartners.be
www.horesa-ai.eu
ai.horecaccess.eu/
fb.me/Horeca5.0/