На 29 юни 2013 година, с тържествена церемония в аулата на Свищовската Алма матер, Асоциацията на възпитаниците на Стопанска академия „Д. А. Ценов” – Свищов прие своя пореден 17-и Алумни клуб. Инициативата за създаването на клуба бе на 17 възпитаници на Стопанска академия, дипломирали се през 1994 г. в специалност „Икономика и управление на промишлеността”.

Празничното събитие, организирано от екипа на Образователен и кариерен център при СА „Д. А. Ценов” – Свищов, включваше превърналите се в традиция:

• съдържателна презентация за историята на Висшето училище от неговото създаване до наши дни, изнесена в Академичния музей от неговият уредник г-жа Маргарита Дончева;
  • официална церемония по учредяването на Алумни клуб (състояла се в ауд. Бъров – в сградата на Ректората на Стопанска академия), включваща приветствено слово към участниците от страна на ас. Иван Маринов (ръководител на секция „Алумни“), подробно представил целите и приоритетите на инициативата „Асоциация на възпитаниците на Стопанска академия“;
  • приветствено слово от доц. д-р Венета Христова (преподавател в катедра „Индустриален бизнес и предприемачество”), в което тя потвърди ползите от запазване на приятелството и сътрудничеството между студентите, завършили Висшето училище и един реално действащ Алумни клуб;
  • същинското учредяване на Алумни клуб, наименован единодушно „Клуб 9“, с почетен председател г-жа Мая Ташева и протоколист г-жа Соня Чорбаджийска. Пълноправно членство в 17-ят по ред Алумни клуб получиха още доц. д-р Венета Христова, Стефка Ангелова, Цонко Цочев, Йонко Лалов, Ангелина Петрова, Стойка Димитрова, Кръстинка Досева, Рени Ботева, Ивалинка Христова, Нора Станчева, Маргарита Велчева, Георги Иванов, Красимир Боянов, Марин Тончев и Тодор Ангелов.

На финалът на мероприятието, новите алумни членове на „Асоциация на възпитаниците на Стопанска академия“, си направиха снимки пред сградата на Ректората и пред паметника на Дарителя, акт с който да запазят спомените от незабравимата си среща.