Благотворителна кампания „Включи се и ти” проведе Студентски съвет при СА „Д.А.Ценов”

Студенти, преподаватели и граждани на Свищов участваха в благотворителната кампания „Включи се и ти”, организирана от Студентски съвет при Стопанска академия „Д.А.Ценов” в помощ на децата от Социален учебно-професионален център (СУПЦ) „Св. Климент Охридски” – с. Овча Могила. Чрез своята инициатива, свищовските студенти за пореден път дариха на децата от социалното заведение топлина и усмивки в навечерието на Коледа. Част от екипа на Студентският съвет, заедно с още студенти от Стопанска академия посетиха дома в свищовското село Овча могила на 22 декември. На СУПЦ гостите подариха кухненски уреди и посуда, а на децата - дрехи, играчки и коледни лакомства.  „Нашите студенти са възхитени от посрещането, които им бе организирано – в тяхна чест децата представиха част от коледната си празнична програма” – сподели председателят на Студентския съвет, Мария Немска. По време на гостуването си, студентите имаха възможност да разговарят с директора на СУПЦ – Данчо Кръстев и екипът му. „Те с тъга в очите разказват за трудностите, които срещат при ръководенето и отглеждането на 80-те деца. Впечатление правят невероятните усилия, които се полагат за тяхното възпитание” – коментира още Мария Немска.

В дома има създадени две ателиета, в които децата рисуват и изработват невероятни картини. На студентите те подариха рисунка с лика на Христос направена върху стъкло. И както при всяка среща, децата от СУПЦ с.Овча могила се сдобиха с нови приятели и отново си обещаха това да не е последната им среща.