Четири новоосновани Алумни клуба се присъединиха към Асоциацията на възпитаниците на Стопанска академия „Д. А. Ценов” – Свищов

„Дърво с дълбоки корени не се бои дори от най-силния вятър...”

През месец юни 2012 година, Асоциацията на възпитаниците на Стопанска академия „Д. А. Ценов” – Свищов (Алумни асоциация) прие още четири новоосновани Алумни клуба. С тях, броя на клубовете в Асоциацията, която бе създадена и функционира от 2010 година до сега, вече достигна общо десет.

Повод за основаването на клубовете, станаха осъществените другарски срещи – две на 09.06.2012 год. и още две на 16.06.2012 год. Празничните мероприятия се проведоха в аулата на родната Алма матер, под звуците на химна на Република България и студентския химн. След приветствените думи на представителите на академичното ръководство – проф. д-р Любен Кирев (зам.-ректор „Бакалавърско и магистърско обучение”) и доц. д-р Теодора Димитрова (зам.-ректор „Студентска, информационна и социална политика”), бившите възпитаници имаха възможност да проследят филм за развитието и постиженията на родната Алма матер, а така също и да споделят своите спомени, студентски преживявания и житейски впечатления.

На празнуващите, гл. ас. д-р Николай Нинов (директор на Образователен и кариерен център при СА „Д. А. Ценов” – Свищов), представи идеята за създадената Асоциация на възпитаниците на Стопанска академия; поясни нейната цел – да служи на възпитаниците на Свищовската академия, да пази жива връзката между тях и да съхранява чувството на гордост и съпричастност към делото на Дарителя – Димитър Ценов; като същевременно и информира присъстващите как биха могли да станат нейни членове.

Идеята за основаване на Алумни клуб на випускниците при всички проведени другарски срещи, бе приета въодушевено от всички участници, в резултат, на което спонтанно бяха основани четири нови Алумни клуба:

• Алумни клуб „Трета възраст” с почетен председател доц. д-р Екатерина Аверкович, наброяващ 59 члена (Випуск 22 /1951-1961 год./).
  • Алумни клуб „Випуск 1972 г.” с почетен председател г-жа Сийка Петрова, наброяващ 52 члена.
  • Алумни клуб „ОПУП 83” /1978-1983 год./ с почетен председател г-н Пламен Николов, наброяващ 13 члена.
  • Алумни клуб „Никола Конов” /спец. „УПНС” и „ Финанси” 1973-1977 год./ с почетен председател гл. ас. Людмила Дончева, наброяващ 55 члена.

С присъединяването на новите Алумни клубове към Асоциацията на възпитаниците на Стопанска академия „Д. А. Ценов” – Свищов, бе направена още една много важна стъпка по пътя на изпълнението на поставената от Ръководството на Стопанска академия и в частност на Образователния и кариерен център, амбициозна задача по поддържане на живата връзка със завършилите студенти, спомагане за продължаване на техния колективен живот, създаване на приемственост между различните студентски поколения, а така също и насърчаване на ползотворното сътрудничество между Висшето училище, неговите възпитаници и другите представители на академичния и професионалния свят, на бизнеса и обществото като цяло.