Девети годишен академичен конкурс „Д-р Иванка Петкова“ 2020 г.

Уважаеми колеги,
Бихме искали да Ви информираме, че Институт за икономическа политика организира за девета поредна година *академичен конкурс, *носещ името на неговия основател и първи председател – *д-р Иванка Петкова*. Конкурсът има за цел да подкрепя млади български изследователи в сферата на икономическата наука и е насочен към *млади учени, докторанти и постдокторанти на възраст до 35 години.

През 2020 г. конкурсът приема изследователски разработки в следните *три тематични направления*:
  1. глобална икономика и/или международни финанси;
  2. икономическа политика на България;
  3. икономически измерения на устойчивото развитие.
Тази година наградният фонд е в размер на 3000 лв. и ще бъде разпределен между лауреатите в трите направления

В първата фаза на конкурса кандидатите следва да представят *концепция за изследователска разработка* по актуален проблем в едно от трите тематични направления на конкурса и да я изпратят до *5 юли 2020 г. *на ел. поща award@epi-bg.org. Академично жури ще избере най-добрите предложения, които ще получат възможност за цялостно разписване във финалния етап на конкурса.

Повече информация относно условията, сроковете на конкурса и предвидения награден фонд, можете да намерите в приложените насоки за кандидатстване или на интернет страницата на Институт за икономическа политика.

Условия на конкурса