Доброволци от БЧК и Свищовската академия организираха детски рожден ден за бежанци от Украйна

Доброволци от Български червен кръст – Велико Търново продължават да подпомагат украинските бежанци, настанени в Блок 3 на студентските общежития в Свищов. Седмица след пристигането си малкият Миша навърши три годинки. За да създаде малко радост за всички настанени в блока деца и техните майки, доброволец от БЧК (възпитаник на Свищовската академия) инициира организирането на детския рожден ден, като изпрати от В. Търново специална торта и подарък за малкия Миша. Към инициативата се присъединиха и представители на Стопанска академия „Д. А. Ценов“, които осигуриха украса и лакомства за празника. Макар и скромно, тържеството повдигна настроението на присъстващите и предизвика усмивки по лицата им.

От БЧК – В. Търново бяха изпратени още дрехи за майките и децата, и настолни лампи, които са им необходими за провеждане на учебните занятия. След съдействие на академичното ръководство, местен интернет доставчик осигури безвъзмезно услугата и след приключване на ваканцията за украинските ученици, от 14 март настанените в Блок 3 деца започнаха онлайн обучение към своите родни училища.