jaune

esf

Оперативна програма
„Развитие на човешките ресурси”
2007 – 2013

Bulgaria_l

обучение на 20 млади учени и докторанти
от Стопанска академия

по проект на МОМН BG051РО001.3.3-04/25/28.08.2009 „Надграждане на научния потенциал на докторанти и млади учени чрез обучение по съвременни методи за емпирични изследвания в областта на икономиката, администрацията и управлението”, осъществяван с финансовата подкрепа на Оперативно програма „Развитие на човешките ресурси” 2007-2013, съфинансиран от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд

Кой може да кандидатства?

• Ако сте млад учен или докторант на Стопанска академия „Д. А. Ценов” на възраст до 35 години, записан в редовна, задочна или свободна докторантура;
  • ако разработването на избраната от Вас дисертационна тема предполага използването на съвременни изследователски техники, свързани с обработка и анализ на данни и/или иконометрични методи;
  • ако чувствате дефицит от знания за съвременните изследователски методи;
  • ако Ви липсват достатъчно компетенции за работа със съвременни софтуерни решения в изследователския процес;
  • ако сте високо мотивиран/-на да придобиете нови знания и умения за работа със SPSS Statistics 18, SAS 9.2 и SAS Enterprise Miner 5.3,

то Вие можете да кандидатствате за допускане в обучението.

Как се кандидатства?
І тур – оценка по документи
Кандидатите подават:

• писмено заявление за участие (по образец);
  • европейски формат на автобиография (по образец);
  • копие от диплома за завършена ОКС „магистър”;
  • мотивационно писмо, обосноваващо ползите за кандидата от обучението;
  • кратко представяне на изследователските намерения на кандидата;
  • списък на публикуваните резултати от изследователския процес (ако е приложимо);
  • декларация за одобрение (по образец).

Документите за участие се подават до 13 март 2010 г. (включително) на хартиен носител, подписани собственоръчно:

• лично в офиса на ЦСФО, ет. 2
  • чрез имейл (cce@uni-svishtov.bg) (СКАНИРАНО КОПИЕ)
  • на факс 0631/60-756
  • по пощата/куриер на адрес: 5250 Свищов, Стопанска академия „Д. А. Ценов”, ул. Ем. Чакъров №2, ЦСФО, ет. 2, п.к. 145

ІІ тур – интервю с одобрените кандидати на първи тур.
Интервюто ще се проведе под формата на събеседване, в рамките на което членовете на комисията по подбора ще задават въпроси и преценяват качествата и мотивацията на кандидатите.

Какви са изискванията към кандидатите?
Всеки обучаем подписва договор и декларация за участие в:

• Квалификационен курс „Методология на емпиричното изследване”от шест модула на присъствено и онлайн обучение в специално разработена електронна система:

І - Принципи на емпиричното изследване
ІІ – Въведение в SAS и SPSS
ІІІ - SAS и SPSS за начинаещи: подготовка, визуализация и анализ на данни
ІV - SAS и SPSS за напреднали: многомерен анализ и интерпретация на данни
V – Извличане на знание от бази данни със SAS и SPSS
VІ – Мултимедийни приложения за презентиране на резултатите от емпирични изследвания

Всеки  обучаем получава печатни учебни материали и пълен достъп до системата за електронно обучение  (Bsmart.eAcademy.bg) и електронната система за достъп, управление и съхранение на научни трудове (DLib.eAcademy.bg).

• Двудневен семинар на тема „Методика на научното изследване” с лектор проф. Мартин Шпан от университета в Пасау, Германия.
  • Двудневна научна сесия за представяне на самостоятелно проведени научни изследвания, които се публикуват в рецензиран сборник.

Как приключва обучението?
При успешно приключване на обучението по проекта всеки участник получава:

• Еднократна стипендия в размер на 1200 лв.
  • Документ за успешно преминат курс на обучение.

За допълнителна информация и записвания
Център за следдипломно и факултативно обучение, ет. 2
тел.: 0631/66-376
тел./факс: 0631/60-756
e-mail: cce@uni-svishtov.bg

Това съобщение се публикува с финансовата подкрепа на Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд. Цялата отговорност за съдържанието му се носи от СА „Д. А. Ценов” – Свищов и при никакви обстоятелства не може да се приема, че то отразява официалното становище на Европейския съюз и Министерството на образованието, младежта и науката.