Джудистите на Стопанска академия със злато и бронз от държавното студентско първенство

Мъжкият представителен отбор по джудо на Стопанска академия „Димитър А. Ценов” участва в държавното студентско първенство. В надпреварата свищовските джудисти премериха сили с отборите на още шест висши учебни заведения – Софийски университет, Технически университет – София, МВР - Академия, НСА, УНСС, Русенски университет.

Стопанска академия представиха Никола Крумов – III курс, спец. „Бизнес информатика”, Самуил Младенов – II курс, спец. „Аграрна икономика” и  Емин Айханов – I курс, спец. „Финанси”.

Самуил победи всички свои съперници в категория 81 кг.  и завоюва златния медал. Емин участва в категория 90 кг., където се пребори за бронзово отличие, а съотборникът му Никола остана пети в същата категория. Двамата обаче участваха и в категория „абсолютна +100кг.”, където се състезаваха почти всички участници от различните  категории. В тази група и Емин, и Никола завоюваха бронзови медали, като от пет проведени срещи всеки има само по една загуба от противници от НСА. Отборно свищовските джудисти се класираха пети.

„Момчетата дадоха максимума си от себе си. Доволна съм от представянето им, защото макар да сме на пето място при отборното класиране, ние имаме победи над всички ВУЗ-ове, като основен опонент ни бяха състезателите на НСА” – коментира след държавното студентско първенство треньорът на свищовските джудисти, ст. преподавател Силвия Иванова.