Финансисти победиха и в третото издание на „Състезание по знания” в Стопанска академия

Финансисти победиха и в третото издание на „Състезание по знания”, което се организира ежегодно от  Студентски съвет при Стопанска академия „Димитър А. Ценов”. В тазгодишната надпревара на „терена на знанията” участваха 12 отбора от по трима студенти.

С пожелание за успех към участниците, състезанието откри ректорът – проф. д-р Величко Адамов. Той сподели радостта си от факта, че студентите на Стопанска академия са точно такива, каквито ги е искал в заветите си и Дарителят Димитър Ценов, и каквито ги искат техните настоящи преподаватели – търсещи, знаещи, можещи, хора с активна гражданска позиция. Сред гостите на официалното откриване на състезанието бяха зам.-ректорите проф. д-р Теодора Димитрова и доц. д-р Диана Ималова, зам.-председателят на Общото събрание – проф. д-р Андрей Захариев, преподаватели и студенти.

Състезанието по знания бе организирано в три кръга. В първия, където надпреварата бе на принципа „всеки срещу всеки”, отборите отговаряха на затворени въпроси от 10 области –  „География”, „Европейски съюз”, „Икономика”, „История”, „Кино”, „Музика”, „Политика”, „Спорт”, „Наука и Технологии”, „Изобразително изкуство”. Във втори кръг студентите трябваше да познаят лика на световноизвестна личност от категориите: политици, икономисти, български революционери, актьори, музиканти, учени, предприемачи, иноватори, спортисти и писатели. Освен съобщаване на верния отговор, организаторите бяха подготвили и интересна информация за всяка личност от снимките, което обогати познанията и на публиката. В последния кръг отборите отговаряха на 9 въпроса ( 6 затворени и 3 отворени) и решаваха логическа задача.

На финала се състезаваха „Магистрите” и „Калитарите” – двата отбора събрали най-много точки от предходния етап. И в двата тима участваха студенти, изучаващи финанси, но по-големия стаж в обучението се оказа и по-печеливш.

Първо място завоюваха „Магистрите” с капитан Калоян Петков и членове Никола Илиев и Живко Тодоров от магистърска програма „Финансов мениджмънт”. Четвъртокурсниците от спец. „Финанси” Симона Николова, Евелина Иванова и капитанът Христо Христов, сформирали отбор „Калитарите”, които в същия състав станаха победители в миналогодишното издание на състезанието, сега се класираха на второ място.

Трети се нареди отбор „Тесни специалисти” с капитан Юнай Хамза – 4 курс, спец. „Счетоводство и контрол” и членове Джихан Джевдет – 4 курс, спец. „Икономика на индустрията” и Олчай Керим – 3 курс, спец. „Маркетинг”.

Класиралите се на първите три места студенти получиха поименни грамоти и книги с икономическа насоченост, които им връчи зам.-ректорът доц. д-р Диана Ималова. За всички участници в състезанието по знания организаторите осигуриха грамоти и предметни награди с логото на Стопанска академия.