Финансистка от Стопанска академия бе избрана за първа подгласничка на Мис Академика 2012

Паулина Ангелова от Стопанска академия „Димитър А. Ценов” бе избрана за първа подгласничка на мис Академика в първия по рода си национален конкурс „Мис и мистър „Академика” 2012”, под надслов „Красотата на България”. Паулина, която в момента е III курс, спец. „Финанси”, стана „Мис Академия 2012” в Свищов.
Паулина участва за първи път в национален конкурс за красота. Освен второто място, тя получи и наградата на един от спонсорите на конкурса. От Стопанска академия участва и Николай Манов –  IV курс, също спец. „Финанси”, който получи наградата за артистичност.

В конкурса, организиран от Националното представителство на студентските съвети (НПСС) в Република България, участваха над 20 висши училища.

Спектакълът, организиран като феерия от багри и звуци, ритми и светлини, бе в четири тематични блока и  представи песни от различни етнографски области в България. Самобитният дух на народната традиция  участниците в конкурса представиха, дефилирайки в народни носии, а след това излизаха на сцената по бански костюми и в официални облекла.
Визията и представянето на претендентите за титлите „Мис и Мистър Академика 2012“ оценяваше жури, председателствано от Ангел Георгиев – председател на НПСС. Сред членовете на журито, което трябваше да избере най-красивите студент и студентка на България,   бяха Ирина Папазова – първата носителка на титлата „Супермодел на България“ (1993), Ваня Пенева – Мис България 2011, Антония Петрова – Мис България 2009  и Мисис Русия 2012, Даниел Георгиев – Мистър Менхънт България 2012, Лилия Еленкова – зам.-председател на Национален младежки форум.
За „Мис Академика 2012” бе избрана Мерлин Николова от  Медицински университет – София. „Мистър Академика 2012” стана Иван Минчев от  Национална спортна академия „Васил Левски”, а негов първи подгласник е Валентин Христов от  Нов български университет. Наградите на класираните на призовите места връчиха Антония Петрова и Ангел Георгиев.

За доброто настроение на участниците в националния конкурс,  гостите и публиката се погрижиха Ансамбъл „Чинари”,  Янка Рупкина,  Панайот Панайотов,  Петя Буюклиева,  Поли Паскова,  Роси Кирилова, които изпяха вечните песни на България.