Георги Георгиев победи в деветото издание на конкурса за есе на катедра „Мениджмънт” в Стопанска академия

Четвъртокурсникът Георги Антонов Георгиев, от спец. „Стопанско управление” е победителя в конкурса за есе на тема „Социалният потенциал и личностна активност” в Стопанска академия „Димитър А. Ценов”. Ежегодният конкурс се организира от факултет „Мениджмънт и маркетинг”, катедра „Мениджмънт” и Студентски съвет.

В тазгодишното - девето издание, след предварителна селекция на разработките, до участие в първи тур бяха  допуснати 53 студенти от различни специалности и курсове. Според регламента, за втория – финален кръг, който се проведе в учебната база на Свищовската академия в с. Орешак, бяха класирани авторите на 15-те най-добри разработки.

Студентските есета оценяваше 7-членно жури с председател проф. д-р ик.н. Камен Каменов – ръководител на катедра „Мениджмънт”. В арбитърския състав освен преподаватели от Стопанска академия бе и регионален мениджър на международна фирма. На второ място журито  класира Божидар Георгиев Бабаджанов IVкурс, задочно обучение, спец. „Стопанско управление”, а трето място зае Деница Иванова Димитрова, IVкурс, редовно обучение, спец. „Екомениджмънт”. Класираните на първите три места студенти получиха грамоти и парични награди, осигурени от Фондация „Д.А.Ценов”. Наградите връчи изпълнителният директор на Фондацията и финансов мениджър на Стопанска академия – проф. д-р Г.Герганов.

Освен класацията на журито, на участниците във финалния кръг на конкурса бе дадена възможност да излъчат и свой фаворит. Гласуването сред студентите класира на първо място първокурсничката Петя Сергеева от спец. „Маркетинг”, която получи парична награда от представителя на международната фирма.

Най-добрите есета от тазгодишното издание на конкурса  ще бъдат публикувани в електронното списание „Диалог”, с което Стопанска академия за пореден път ще направи публично достояние студентското научно творчество.