Институт за научни изследвания

СА “Димитър А. Ценов”, съгласно Заповед № 165/24.02.2014 г. на Ректора, обявява
КОНКУРС ЗА ПРОЕКТИ 2014

В съответствие с Наредба № 9 на МОН, ИНИ финансира пет групи проекти:

ПЪРВА ГРУПА ПРОЕКТИ: Проекти за научни изследвания в областите на науката, в които СА „Димитър А. Ценов” подготвя студенти и докторанти
През 2014 г. тематиката на тези проекти следва да се съобрази със следните приоритети:
Приоритет I. Предизвикателства пред икономическото и управленското познание през 21 век
Приоритет II. Изследвания в контекста на Стратегия „Европа 2020” за интелигентен, устойчив и приобщаващ растеж
Приоритет III. Качествено и конкурентоспособно образование и обучение по икономика и администрация и управление
Като допълнителен, хоризонтален приоритет, се въвежда засилване участието на студенти и докторанти в научноизследователските проекти. Участието следва да бъде планирано както в реализирането на дейности и задачи по проектите, така и в публикациите след тяхното приключване.
ВТОРА ГРУПА ПРОЕКТИ: Инфраструктурни проекти, които осигуряват провеждане на качествени и конкурентоспособни научни изследвания
ПОДГРУПА 2.1. Двугодишни проекти за оборудване със задължително провеждане на научно изследване през втората година по приоритетите на ПЪРВА ГРУПА ПРОЕКТИ
ПОДГРУПА 2.2. Проекти за популяризиране на научните изследвания
ТРЕТА ГРУПА ПРОЕКТИ: Частично финансиране на научни форуми
ЧЕТВЪРТА ГРУПА ПРОЕКТИ: Допълнителна финансова подкрепа за проекти, финансирани от национални и международни научни организации
ПЕТА ГРУПА ПРОЕКТИ: Проекти за подготовка за участие в международни научни програми

Условия за участие в конкурса:

Тематиката на проектите не бива да съвпада с тематиката на вече разработени проекти в рамките на ИНИ. За целта може да се направи справка на сайта на Академията в секцията “Звена в СА/Институт за научни изследвания”, етикет „Допълнителна информация”.

В конкурса за финансиране могат да участват:

• отделни преподаватели на основен трудов договор в СА „Димитър А. Ценов”;
  • екипи с ръководител хабилитиран преподавател, в които могат да участват докторанти и студенти;
  • отделни звена от висшето училище.

Едно хабилитирано лице има право да ръководи само един проект от всяка група.
При разработване на проект от екип, всеки участник трябва реално да бъде ангажиран с определени научни задачи, които да бъдат посочени в текста.

Всички документи за подаване на проектни предложения и за отчитане изпълнението на проектите можете да изтеглите от ТУК.

НА 6 МАРТ 2014 Г. ОТ 13:00 Ч. В АУДИТОРИЯ № 9 ЩЕ СЕ ПРОВЕДЕ ИНФОРМАЦИОНЕН ДЕН, НА КОЙТО ЩЕ БЪДАТ ДАДЕНИ РАЗЯСНЕНИЯ ОТНОСНО ОБНОВЕНАТА ПРОЕКТНА ДОКУМЕНТАЦИЯ.

Краен срок за подаване на проектните предложения: 14 март 2014 г.
Краен срок за извършване на разходи по проектите: 10 ноември 2014 г.
Краен срок за предаване на научните и финансовите отчети, и на студиите за резултатите от проектите: 1 декември 2014 г.
Краен срок за предаване научните и финансовите отчети, и на студиите за резултатите от двугодишните проекти за оборудване със задължително провеждане на научно изследване през втората година: 1 декември 2015 г.

Класирането на проектните предложения ще се извърши по Система от критерии. Тя се съдържа в Приложение № 1 на Вътрешните правила за условията и реда за планиране, разпределение и разходване на средствата, предоставяни целево от държавния бюджет за присъщата на СА „Д. А. Ценов“ научна дейност, които са приети от Академичния съвет с Решения № 6 т.15 от 29.01.2014 г. и са публикувани на сайта на Академията в секция “Звена в СА/Институт за научни изследвания”, етикет „Конкурс 2014 г.”

Попълнените документи за участие в конкурса следва да се представят:
1.В два екземпляра на хартиен носител в Института за научни изследвания.

2.В електронен вид на адрес ini@uni-svishtov.bg като файл със стандартизирано имеPROEKTNO-PREDLOJENIE-2014-Име на ръководителя на екипа
Например:
PROEKTNO-PREDLOJENIE-2014-M.Bogdanova.doc”.