17.4.2013

Катедра „Приложна икономика и бизнес администрация” на Донецкия Национален Университет чества своя десет годишен юбилей от създаването си. По този случай на 6 юни се провежда конференция, за която могат да се подготвят и изпратят доклади на тема „Теоретични и приложни проблеми за моделиране на устойчивото развитие на икономическите системи”. За целта ще се проведе научна селекция на докладите. За участие в селекцията докладите (на хартиен носител) трябва да се предат в ЦМСП в срок до 17.04.2013 г. Желателно е докладите да бъдат представени на руски или английски език.
Катедра „Приложна икономика и бизнес администрация” на Донецкия Национален Университет подготвя също така издаването на сборник с научни студии послучай годишнината си. За целта се предлага участие на представители от СА, които да подготвят материали в следните тематични области:

• Проблеми, състояние и перспективи на глобалната икономическа среда;
  • Моделиране на устойчивото развитие и стабилизиране на икономическите системи;
  • Фирмена, регионална и национална конкурентоспособност в контекста на глобалната конкуренция;
  • Иновативни модели на икономическите системи;
  • Науката и знанието в глобалната икономика.

Материалите ще бъдат селектирани за публикуване, ако бъдат предадени  в ЦМСП в срок до 17.04.2013 г.