Ивет Горанова с бронз от Световното по карате в Дубай

Олимпийската шампионка от Токио 2020 Ивет Горанова – студентка в Стопанска академия „Димитър А. Ценов“, отново зарадва България и академичната общност в Свищов с пореден медал от Световно първенство.

21-годишната ни спортистка спечели бронзов медал в категория до 55 килограма при жените, в дисциплината „Кумите“ на Световното първенство по карате, което се провежда в Дубай. Възпитаничката на Ангел Ленков победи с 4:1 точки Дженифър Уорлинг (Люксембург).

Това е втори бронз за Ивет от шампионат на планетата при жените. Преди три години, на Световното в Мадрид, при дебюта си на планетарните форуми тя спечели медал със същия цвят. Освен това Ивет Горанова има титла от Европейските игри в Минск през 2019 г. и бронз на Европейското в Гуадалахара същата година.

Преподавателите, служителите и представителите на студентската общност на Свищовската академия поздравяват Ивет Горанова за завоювания пореден медал на Световно първенство по карате.