Карате клуб „Академик“ с четири медала за студентите от Национален турнир по киокушин карате

По време на проведения на 1 декември 2012 г. в гр. Шумен Национален турнир по киокушин карате, свищовският клуб „Академик“ участва с 15 състезатели, от които 10 бяха студенти (редовно обучение) в СА „Д. А. Ценов“- Свищов. В турнира имаше и международно участие на състезатели от Сърбия.
Студентският отбор успя да извоюва четири отличия в най-твърдия стил карате. При мъжете и жените битките са много тежки и оспорвани, а това прави постиженията в тази възрастова група изключително значими.
Емил Кръстев (студент по редовна магистърска програма „Финансов мениджмънт“) стана шампион при мъжете в категория до 70 кг., побеждавайки убедително своите опоненти.
Трето място в същата категория спечели Анатоли Лозанов (ІV курс, спец. „Финанси“). Жребият изправи двамата съотборници един срещу друг в полуфиналния кръг на състезанието. Анатоли показа изключително технична игра в боевете. В категорията участваха общо 9 състезатели.

Голям успех постигнаха и студентките-състезателки при жените в националната надпревара. Те бяха изправени пред предизвикателството да се състезават в абсолютна категория, при която се допуска голяма разлика в личното тегло на състезателите. След като победиха в предварителните боеве, две от състезателките на СА „Д. А. Ценов“ - Свищов също се срещнаха в полуфиналния кръг на надпреварата. Това бяха Цветелина Недкова (ІV курс, спец. „Икономика на търговията“)  и Михаела Линкова (І  курс, спец. "Бизнес информатика"). Цветелина спечели в битката след продължение на редовното време. Така Михаела Линкова – една от най-леките състезателки в абсолютната категория, спечели бронзов медал. Цветелина Недкова се класира втора измежду седемте участнички в категорията.