КНСБ учредява годишна стипендия на името на професор доктор на философските науки Кръстьо Петков - президент на КНСБ от 1990 до 1997 г.

КНСБ отпуска еднократна стипендия в размер на 2000 лв., която ще се присъди на един участник в конкурс на тема „Нови системи на заплащане и стимулиране на труда: механизми на насърчаване на мотивацията за труд, производителността на труда и обвързването им с благосъстоянието на работното място: анализ на ситуации в България“.

Тя е предназначена за млади учени в областта на икономиката на труда и социалните науки от всички университети и висши училища в страната, както и от институтите на Българска академия на науките.

До конкурса се допускат докторанти и студенти/специализанти по магистърски програми (след завършена бакалавърска степен), на възраст до 35 години.

Повече информация за конкурса може да намерите ТУК.

Изисквания към разработката за конкурса

Състав на научното жури