Коледарчета от свищовска детска градина гостуваха в Стопанска академия

Коледарчета от детска градина „Радост” в Свищов поздравиха академичната общност за предстоящите Коледни и Новогодишни празници. Деца от четвърта група „Звездичка” с помощта на своите учителки Дида Гутева и Катя Дойчева пресъздадоха обичая Коледуване. С песни, танци, стихчета и наричания за здраве и берекет, малчуганите внесоха коледния дух в Стопанска академия. Пременени в традиционни празнични облекла, с ямурлуци и специална украса на калпаците, малките коледари пожелаха да е мирна, плодовита и честита Новата година. „Колко здравец по планина, колко звезди в синьо небе, толко здраве в тая къща! Да кажем дружина: „Да бъде!”, благославяха малките коледари.

Присъстващите служители и преподаватели възнаградиха гостите с множество аплодисменти и усмивки. В ролята на своеобразен домакин, коледарите поздрави зам.-ректорът доц. д-р Николай Нинов. Той дари малчуганите с лакомства и им пожела да бъдат здрави, щастливи и все така чаровни и даровити.