Kонкурс за стипендианти в област "Туризъм" за учебната 2015/16

"Холдинг Варна" АД
Фондация "Св. Св. Константин и Елена"
обявяват конкурс за стипендианти в област "Туризъм"
за учебната 2015 - 2016 учебна година (летен семестър)

1. Критерии за кандидатстване по стипендиантската програма:
За стипендии по стипендиантска програма имат право да кандидатстват студенти, български граждани, в редовна форма на обучение – степен бакалавър във всички висши училища в Република България, създадени в съответствие със Закона за висшето образование, със завършен минимум един семестър от висшето си образование с минимален успех: отличен - 5.50 и обучаващи се в област "Туризъм".
2. Периодичност: Стипендията да се отпуска за семестър, т.е два пъти годишно.
3. Квота по стипендиантската програма: по двама студенти за всеки семестър от учебната година, т.е. 4 студенти годишно.
4. Размер на 1 стипендия: 1500 лв., разпределена на 5 равни месечни суми по 300 лв. Общо 6000 лв. на година.
5. Определяне на бенефициентите:
Комисия, съставена от представители на "Холдинг Варна" АД, Фондация "Св. Св. Константин и Елена" и представител/и на академичните среди, разглежда кандидатурите и определя бенефициентите на база на следните критерии:
- среден успех от предходния семестър на обучението: Минимално изискуем успех: Отличен - 5.50;
- студенти задължително от специалности в област "Туризъм".
6. Срок за кандидатстване: до 15.03.2016 г.
7. Необходими документи за кандидатстване:
- Заявление за участие в стипендиантската програма (съгласно образец);
- Мотивационно писмо;
- Академична справка /или уверение от университета/ за успех, форма на обучение и специалност;
Фондация "Св. Св. Константин и Елена"
к.к. Св. Св. Константин и Елена, гр. Варна - 9006
тел. 052 663 706, факс 052 663 705, e-mail foundation@stconstantine.bgwww.foundation.bg

Документите за кандидатстване се подават на хартиен носител на място във Фондация "Св. Св. Константин и Елена" (9006 Варна, к.к. Св. Св. Константин и Елена, Административна сграда, офис 207) или чрез изпращане по поща или куриер.
Попълването на документите е задължително както за новите кандидати, така и за бивши и настоящи стипендианти, които кандидатстват отново за следващ семестър.

8. Срок за разглеждане на кандидатурите: 17 - 27 март 2016
9. Обявяване на стипендиантите /лично и публично/: до 30 март 2016 г.
10. Изплащане на стипендиите: Фондация "Св. Св. Константин и Елена", съгласно подписани договори с бенефициентите, изплаща сумата на 5 равни месечни суми по 300 лв. по сметка на бенефициента до 10 число на следните месеци – април (две вноски – февруари и март), май (две вноски – април и май), юни (една вноска)