Конкурс за стипендиантска програма на "Св. Св. Константин и Елена холдинг" АД и Фондация "Св. Св. Константин и Елена" за 2014-2015 учебна година

"Св. Св. Константин и Елена холдинг" АД и Фондация "Св. Св. Константин и Елена" обявяват конкурс за стипендианти за 2014 - 2015 учебна година

1. Критерии за кандидатстване по стипендиантската програма:

За стипендии по стипендиантска програма имат право да кандидатстват  студенти в редовна форма на обучение - степен бакалавър, във всички висши училища в Република България, създадени в съответствие със Закона за висшето образование, със завършен минимум един семестър от висшето си образование с минимален успех: отличен - 5.50 и обучаващи се в област "Туризъм".

Предимства при класиране:

Студенти в неравностойно положение, което включва деца със специален социален или здравен статус, т.е:

• деца израснали под институционализирaна грижа;
  • деца в социално-слаби семейства - с месечен доход под 240 лв. на член от семейството;
  • сираци и полусираци;
  • деца със степен на инвалидност;
  • деца със специални образователни потребности (деца с увреждания).

2. Периодичност:

Стипендията да се отпуска за семестър, т.е два пъти годишно.

3. Квота по стипендиантската програма: по двама студенти за всеки семестър от учебната година, т.е 4 студенти годишно.

4. Размер на 1 стипендия: 1500 лв., разпределена на 5 равни месечни вноски по 300 лв. Общо 6000 лв. на година.

5. Определяне на бенефициентите:

Комисия съставена от представители на "Св. Св. Константин и Елена холдинг" АД, Фондация "Св. Св. Константин и Елена" и  представител/и на академичните среди, разглежда кандидатурите и определя бенефициентите, на база на следните критерии:

• среден успех от предходния семестър на обучението.  Минимално изискуем успех: Отличен - 5.50;
  • социален статус на кандидатите за стипендия.
  • студенти задължително от специалности в област "Туризъм"

6. Срок за кандидатстване: до 15.07.2014 г.

7. Необходими документи за кандидатстване:

• Заявление за участие в стипендиантската програма (съгласно образец)
  • Мотивационно писмо
  • Академична справка за успех, форма на обучение и специалност
  • Документ удостоверяващ социалното и здравословно състояние на кандидата.

Документите за кандидатстване се подават на хартиен носител на място във Фондация "Св. Св. Константин и Елена" (9006 Варна, к.к. Св. Св. Константин и Елена, Административна сграда, офис 207) или чрез изпращане по поща или куриер.

Попълването на документите е задължително, както за новите кандидати, така и за бивши и настоящи стипендианти, които кандидатстват отново за следващ семестър.

8. Срок за разглеждане на кандидатурите: 15.06 - 15.07.2014

9. Обявяване на бенефициентите /лично и публично/: до 31.07.2014 г.

10. Изплащане на стипендиите:

• Фондация "Св. Св. Константин и Елена", съгласно подписани договори със стипендиантите, изплаща сумата на 5 равни месечни вноски по 300 лв., по сметка на стипендиантите, до 10 число на следните месеци - септември, октомври, ноември, декември, януари.

За II ри семестър на учебната 2014/2015 процедурата се повтаря при следните срокове:

• Обявяване на конкурса: 10.02.2015
  • Срок за кандидатстване: 10.03.2015

Разглеждане на кандидатурите и обявяване на стипендиантите: 30.03.2015

• Фондация "Св. Св. Константин и Елена", съгласно подписани договори с бенефициентите, изплаща сумата на 5 равни месечни вноски по 300 лв., по сметка на бенефициента, до 10 число на следните месеци - април (2 вноски - март и април), май, юни, юли.