Конкурс за ученическо есе

Академичното ръководство и екипът на Академичен център за кариерно консултиране и връзки с обществеността при Стопанска академия „Димитър А. Ценов“ – Свищов имат удоволствието да Ви поканят за участие в традиционното издание на:

КОНКУРС ЗА УЧЕНИЧЕСКО ЕСЕ

НА СЛЕДНИТЕ ТЕМИ:

• Предизвикателства пред банковия сектор на България.
  • Възможности за икономически растеж и догонващо развитие на България.
  • Перспективи пред българския бизнес.
  • Младите хора на пазара на труда в България.
  • THE IMPACT OF THE ECONOMY ON THE BUSINESS IN BULGARIA.

1. Условия на конкурса:

В конкурса могат да участват ученици от предпоследен и последен гимназиален курс на всички икономически училища в България. Допускат се само индивидуални участници. Регистрацията за участие става посредством попълване на регистрационен формуляр.

2. Изисквания за оформяне на есето:

Обемът на есето трябва да бъде до 5 страници (Page Size - А4, Page Setup - Top: 25 mm, Bottom: 25 mm, Left: 30, Right: 25 mm; Font -Times New Roman, Size - 13; Word 97-2003, Line Spacing 1,5; Изображения - TIFF или JPG формат, минимална резолюция 300 dpi).

3. Важни срокове:
    - 6 март 2015  г. – краен срок за регистрация и изпращане на есето по електронен път!

4. Процедури за кандидатстване и оценка:

Подаването на есетата е само он-лайн на и-мейл: career.center@uni-svishtov.bg. В полето Subject, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се изписват на латиница – име, фамилия, наименование на средното училище и град, и се прикачва файла, съдържащ есето.

Комисията за оценка на есетата ще бъде съставена от академични преподаватели.

Регистрационния формуляр може да изтеглите от ТУК.

ВАЖНО! Всички автори ще получат сертификати за участие в конкурса, а участниците, класирани на първите три места ще бъдат наградени на официална церемония в СА „Димитър А. Ценов“.

Контактна информация:

Академичен център за кариерно консултиране и връзки с обществеността при СА „Димитър А. Ценов”,
гр. Свищов, п.к. 5250, ул.”Ем. Чакъров” №2
тел. (0631) 66 437, e-mail: career.center@uni-svishtov.bg
ас. Иван Маринов (моб. тел. 0884/682568)