Курс по плуване за деца се проведе в закрития басейн на Стопанска академия

Около 20 деца се включиха в курса по плуване, който катедра „Физическо възпитание и спорт” при Стопанска академия „Димитър А. Ценов” организира в закрития плувен басейн в спортния комплекс на висшето училище. Курсът за начално обучение по плуване бе организиран безплатно за деца на преподаватели и служители в Академията, на възраст от 10 до 18 години.

В продължение на 20 едночасови занимания, ст. преподавател Йонко Георгиев обучава начинаещите плувци в овладяване на  стиловете кроул, гръб и бруст. Курсистите тренираха старт, обръщане,  плуване по разстоянието на изучаваните стилове. Сред забавните подготвителни упражнения за отделните стилове бе и „мексиканската вълна”, при която начинаещите плувци, подредени в редица на ръба на басейна, скачаха последователно един след друг под формата на вълна.

За част от децата курса се оказа буквално „първи стъпки” в плувния спорт, но тези от тях, които имаха страх от водата много бързо го превъзмогнаха чрез забавните игри и упражнения.

След приключване на курса, всички деца получиха свидетелства за завършен курс за начално обучение по плуване.