Министърът на образованието назначи със заповед новия ВрИД ректор на Стопанска академия

Министърът на образованието проф. Тодор Танев назначи проф. Марияна Божинова за ВрИД ректор на Стопанска академия със заповед от 04.12.2015 г. Според заповедта на просветния министър, мандатът на проф. Божинова е до избор на нов ректор на Свищовското висше училище, но не повече от 6 месеца. Проф. Танев разпорежда и предварително изпълнение на заповедта.

Понастоящем проф. Марияна Божинова е преподавател и ВрИД ръководител на катедра „Търговски и туристически бизнес” при Стопанска академия. Тя поема поста на служебен ректор от проф. Иван Върбанов след изтичане на неговия мандат на 03.12.2015 г.

Проф. Божинова бе определена за нов ВрИД ректор със 101 гласа от участвалите в гласуването 108 представители на хабилитирани и нехабилитирани преподаватели, студенти, докторанти и служители. Категоричният вот в подкрепа на проф. Божинова бе поредно доказателство за консолидирането на академичната общност в Свищов.