НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС МЛАД ИКОНОМИСТ – 2022 „Гласът на младите за силна икономика”

Управителният съвет на Съюза на икономистите в България /СИБ/ обявява конкурс „Млад икономист 2022 г. - Гласът на младите за силна икономика”.
Конкурсът със съорганизатор Институтът за икономически изследвания на БАН е на тема Зелената икономика - настояще и бъдеще и ще се проведе за 18-ти пореден път.

Целта на Националния конкурс „Млад икономист-2022 г.“ е да стимулира младите хора да разработят своите идеи, разбирания и оценки за състоянието и перспективите на зелената икономика в България. Все по-необходима и ползотворна е ангажираността на младите хора в страната за осмисляне и търсене на полезни решения на проблемите на зелената икономика на България, в това число на развитието на приложението на екоцелесъобразни икономически проекти.

В конкурса могат да вземат участие ученици, студенти, докторанти и асистенти както и млади специалисти и предприемачи.

Крайният срок за представяне на разработките в два екземпляра на хартиен носител и по електронен път на адрес: info@bgeconomist.bg е 30 май 2022 г.

Повече информация за тематичните области ще откриете в анотацията на конкурса: ТУК.
Информация за сроковете на конкурса ще намерите ТУК.
Указания за написване на разработката ТУК.