Национален Конкурс за ученическо есе

Академичното ръководство и екипът на Академичен център за кариерно консултиране и връзки с обществеността при Стопанска академия „Димитър А. Ценов“ – Свищов имат удоволствието да Ви поканят за участие в традиционното издание на:

НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА УЧЕНИЧЕСКО ЕСЕ
НА СЛЕДНИТЕ ТЕМИ:

· 10 причини да продължа образованието си в България
(есето следва да бъде написано на български език)

· 10 причини да продължа образованието си в чужбина
(есето следва да бъде написано на български или на някой от следните езици: английски, немски, френски, испански или руски)

1. Условия и изисквания на конкурса:
До конкурса се допускат ученици от 11-ти до 12-ти клас от всички средни училища в страната.
Есетата трябва да отговарят на следните изисквания:
· да са във формат до 2 печатни страници (3600 знака);
· да притежават ясно формулирана теза, която съотвества на зададената тема, и логическа последователност;
· да са подходящо аргументирани;
· да съдържат актуални примери, както и препоръки.

2. Изисквания за оформяне на есето:
Обемът на есето трябва да бъде до 2 страници (Page Size - А4, Page Setup - Top: 25 mm, Bottom: 25 mm, Left: 30, Right: 25 mm; Font -Times New Roman, Size - 13; Word 97-2003, Line Spacing 1,0; Изображения - TIFF или JPG формат, минимална резолюция 300 dpi).

3. Важни срокове:
Желаещите да участват в конкурса могат да изпращат своите разработки на електронен адрес career.center@uni-svishtov.bg в срок от 01.11.2015 г. до 30.11.2015 г. включително.
Победителите ще бъдат обявени на 01.12.2015 г. на официалния сайт на Стопанската академия.

4. Процедури за кандидатстване и оценка:
Подаването на есетата е само онлайн на имейл: career.center@uni-svishtov.bg. В полето Subject ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се изписват на латиница – име, фамилия, наименование на средното училище и град и се прикачва файлът, съдържащ есето.

Журито в състав – представители на АЦККВО и преподаватели от СА „Димитър А. Ценов” – Свищов ще следи и за правилното прилагане на езиковите норми.

ВАЖНО! Всички автори ще получат сертификати за участие в конкурса, а участниците, класирани на първите три места от всяко тематично направление, ще бъдат наградени на официална церемония в СА „Димитър А. Ценов“ – Свищов.

Условията на конкурса и регистрационният формуляр могат да бъдат намерени на сайта на Стопанска академия „Димитър А. Ценов” – Свищов - www.uni-svishtov.bg в секция „Актуални събития”.

Контактна информация:
Академичен център за кариерно консултиране и връзки с обществеността при СА „Димитър А. Ценов”,
гр. Свищов, п.к. 5250, ул.”Емануил Чакъров” №2
тел. (0631) 66 437, e-mail: career.center@uni-svishtov.bg