Нов прием на кандидати по стипендиантска програма „Социално дело и социален мениджмънт“

Уважаеми колеги,
Пенсионно осигурително акционерно дружество „ЦКБ СИЛА“ АД
и Фондация „Св.Св. Константин и Елена“
обявяват конкурс за стипендианти за летен семестър на учебната 2014-2015 година

1.       Критерии за кандидатстване по стипендиантската програма:
За стипендии по съвместната стипендиантска програма на Фондация „Св. Св. Константин и Елена” и ПОАД „ЦКБ Сила” АД имат право са кандидатстват   студенти в редовна форма на обучение – степен бакалавър и магистър, във всички висши училища в Република България, създадени в съответствие със Закона за висшето образование, със завършен минимум един семестър от висшето си образование с минимален успех: отличен - 5.50

Предимства при класиране:
-   Студенти в неравностойно положение, което включва деца със специален социален или здравен статус, т.е:
    - деца израснали под институционализирaна грижа;
    - деца в социално-слаби семейства - с месечен доход под 286 лв. на член от семейството;
    - сираци и полусираци;
    - деца със степен на инвалидност;
    - деца със специални образователни потребности (деца с увреждания).

- Студенти в една от следните специалности:
    - Застрахователно и социално дело(бакалавър) – Стопанска академия „Д. Ценов”, Свищов;
    - Застрахователно и социално дело(магистър) – Стопанска академия „Д. Ценов”, Свищов;
    - Застрахователно и социално дело – УНСС, София;
    - Социален мениджмънт(бакалавър) – ТУ, Варна;
    - Социален мениджмънт(магистър) – ТУ, Варна;
    - Стопанско управление, социален мениджмънт(магистър) - ВТУ "Св.Св. Кирил и Методий";
    - Пенсионно и здравно осигуряване(магистър) - Висше училище по застраховане и финанси.

2.       Периодичност:
Стипендията се отпуска за летен семестър на учебната 2014/2015 година.

3.       Квота по стипендиантската програма: 2-ма студенти за всеки семестър, т.е 4-ма студенти годишно.

4.       Размер на 1 стипендия: 1500 лв., разпределена на 5 равни месечни вноски по 300 лв.

5.       Определяне на бенефициентите:
Комисия съставена от представители на ПОАД „ЦКБ Сила” АД, Фондация „Св. Св. Константин и Елена” и  представител/и на академичните среди, разглежда кандидатурите и определя бенефициентите, на база на следните критерии:
    - среден успех от зимен семестър на учебната 2014/2015 година.  Минимално изискуем успех: Отличен - 5.50;
    - социален статус на кандидатите за стипендия.
    - студенти от специалности в областта на социално дело и/или пенсионно осигуряване.

1.      Срок за кандидатстване: до 10.03.2015 г.
2.      Необходими документи за кандидатстване:
    - Заявление за участие в стипендиантската програма (съгласно образец, публикуван заедно с информацията за програмата)
    - Мотивационно писмо
   - Есе на тема "Промените в пенсионния модел - пътят от солидарен към капиталов принцип и изборът между две паралелно съществуващи системи"
    - Справка от университета за успех, форма на обучение и специалност
    - Документ, удостоверяващ социалното и здравословно състояние на кандидата.

Документите за кандидатстване се подават на хартиен носител на място във Фондация „Св. Св. Константин и Елена” (9006 Варна, к.к. Св. Св. Константин и Елена, Административна сграда, офис 207) или чрез изпращане по поща или куриер.
Попълването на документите е задължително, както за новите кандидати, така и за бивши и настоящи стипендианти, които кандидатстват отново за следващ семестър.
3.      Срок за разглеждане на кандидатурите: 30.03.2015
Кандидатурите се разглеждат от комисия съставена от представители на ПОАД”ЦКБ Сила”, Фондация „Свети Свети Константин и Елена” и   представител/и на академичните среди.
4.      Обявяване на бенефициентите /лично и публично/: до 05.04.2015 г.
5.      Изплащане на стипендиите:
    - Фондация „Св. Св. Константин и Елена”, съгласно подписани договори със стипендиантите, изплаща сумата на 5 равни месечни вноски по 300 лв., по сметката на бенефициента, до 15 число на следните месеци - април(2 вноски - март и април), май, юни, юли.

Заявление за участие в стипендиантската програма може да изтеглите от ТУК.

За допълнителна информация:
Фондация „Св. Св. Константин и Елена”
к.к. „Св. Св. Константин и Елена”, гр. Варна - 9006
Тел: 052 663 706, факс 052 663 705