Нов прием на кандидати по стипендиантска програма „Туризъм“ на Фондация „Св. Св. Константин и Елена“

Уважаеми колеги,
"Св. Св. Константин и Елена холдинг" АД и Фондация "Св. Св. Константин и Елена"
 обявяват конкурс за стипендианти за учебна 2014-2015 година

1. Критерии за кандидатстване по стипендиантската програма:

За стипендии по стипендиантска програма имат право да кандидатстват  студенти в редовна форма на обучение - степен бакалавър, във всички висши училища в Република България, създадени в съответствие със Закона за висшето образование, със завършен минимум един семестър от висшето си образование с минимален успех: отличен - 5.50 и обучаващи се в област "Туризъм".

Предимства при класиране:

Студенти в неравностойно положение, което включва деца със специален социален или здравен статус, т.е:

• деца израснали под институционализирaна грижа;
  • деца в социално-слаби семейства - с месечен доход под 286 лв. на член от семейството;
  • сираци и полусираци;
  • деца със степен на инвалидност;
  • деца със специални образователни потребности (деца с увреждания).

2. Периодичност:

Стипендията да се отпуска за семестър, т.е два пъти годишно.

3. Квота по стипендиантската програма: по двама студенти за всеки семестър от учебната година, т.е 4 студенти годишно.

4. Размер на 1 стипендия: 1500 лв., разпределена на 5 равни месечни вноски по 300 лв. Общо 6000 лв. на година.

5. Определяне на бенефициентите:

Комисия съставена от представители на "Св. Св. Константин и Елена холдинг" АД, Фондация "Св. Св. Константин и Елена" и  представител/и на академичните среди, разглежда кандидатурите и определя бенефициентите, на база на следните критерии:

• среден успех от предходния семестър на обучението.  Минимално изискуем успех: Отличен - 5.50;
  • социален статус на кандидатите за стипендия.
  • студенти задължително от специалности в област "Туризъм"

6. Срок за кандидатстване: до 10.03.2015 г.

7. Необходими документи за кандидатстване:

• Заявление за участие в стипендиантската програма (съгласно образец);
  • Мотивационно писмо;
  • Академична справка /или уверение от университета/ за успех, форма на обучение и специалност;
  • Документ, удостоверяващ социалното и здравословно състояние на кандидата.

Документите за кандидатстване се подават на хартиен носител на място във Фондация "Св. Св. Константин и Елена" (9006 Варна, к.к. Св. Св. Константин и Елена, Административна сграда, офис 207) или чрез изпращане по поща или куриер.

Попълването на документите е задължително, както за новите кандидати, така и за бивши и настоящи стипендианти, които кандидатстват отново за следващ семестър.

8. Срок за разглеждане на кандидатурите: 30.03 .2015 г.

9. Обявяване на бенефициентите /лично и публично/: до 06.04.2015 г.

10. Изплащане на стипендиите:

Фондация "Св. Св. Константин и Елена", съгласно подписани договори със стипендиантите, изплаща сумата на 5 равни месечни вноски по 300 лв., по сметка на бенефициента, до 15 число на следните месеци - април(2 вноски - март и април), май, юни, юли.

Заявление за участие в стипендиантската програма може да изтеглите от ТУК.

За допълнителна информация:
Фондация „Св. Св. Константин и Елена”
к.к. „Св. Св. Константин и Елена”, гр. Варна - 9006
Тел: 052 383 900, факс 052 383 901