Нови договори за мобилност по програма „Еразъм+”

Уважаеми колеги,
През месеците януари и февруари на 2015 г. СА подписа 16 нови договори за мобилност по програма „Еразъм+” с така наречените „партниращи страни” във връзка с разширяването на европейската програма към страните извън ЕС. Въз основа на това нашата институция кандидатства за финансиране на мобилностите, което ще бъде предоставено за управление на СА. Новоподписаните договори ще отворят нови възможности и ще позволят прилагане на по-интензивни форми за  задълбочаване на сътрудничеството, тъй като по-голяма част от тях са с партньорски университети, с  които СА поддържа дългогодишни връзки. Разширяването на европейската програма „Еразъм+” към страни, извън общността, ще позволи не просто да се заздравят контактите с чуждестранните партньори, но и да се акцентира върху възможността за усъвършенстване на обучението и повишаване качеството на образователните услуги, в което СА има завоювани позиции в резултат на дългогодишните усилия  на ръководството и на академичния състав на СА.

Списъкът с новоподписаните „Еразъм+” с университети, извън общността, е публикуван на сайта на СА в опцията „Партньорства” от главното меню на „Международни връзки”.

Списък с ЕРАЗЪМ+ договори за кредитна мобилност със страни-партньори.