НПСС организира XV национален конкурс „Студент на годината“

Националното представителство на студентските съвети организира XV-ото издание на Националния приз „Студент на годината“. Целта на конкурса е да бъдат удостоени студенти от различни области на висшето образование в България за постигнати от тях значими резултати в науката, културата, спорта и други дейности, свързани с образователния процес на национално и международно ниво.

Желаещите да участват в конкурса могат да подават своите кандидатури в следните категории:
1) Педагогически науки;
2) Хуманитарни и социални науки;
3) Стопански науки;
4) Правни науки;
5) Природни науки, математика и информатика;
6) Технически науки;
7) Аграрни науки и ветеринарна медицина;
8) Здравеопазване;
9) Спорт;
10) Изкуства;
11) Сигурност и отбрана;
12) Чуждестранен студент в България;
13) Студент – доброволец;
14) Докторант на годината.
Кандидатите следва:
- да имат успешно завършен първи курс;
- да нямат невзети изпити;
- да имат редовни права на учащ (да не са прекъснали, семестриално завършили, отстранени и пр.)

Кандидатурите следва да бъдат изпращани до 31 март 2022 година на e-mail: student@npss.bg, с куриер или по Български пощи на адрес: София 1000, пл. Народно събрание №10, ет. 4, стая 411, Национално представителство на студентските съвети.

Всички условията за участие в конкурса, както и необходимите документи, могат да се видят на: www.studentnagodinata.eu

Информация и съобщения от организаторите може да следите и на страницата във Facebook: https://www.facebook.com/studentnagodinata

Според организаторите на конкурса, в българските висши училища се обучават хиляди студенти, които заслужават да бъдат носители на големия приз „Студент на годината“. Заключителният етап на тазгодишното – XV издание на конкурса, ще се проведе на 08 април 2022 година в град София.