Обръщение на ВрИД ректор към първокурсниците - задочна форма на обучение

Скъпи студенти първокурсници - задочна форма на обучение,

С обяснимо вълнение се обръщам специално към всички Вас с “Добре дошли” в храма на свищовската Алма матер, която днес за 80-ти път широко разтваря врати, за да посрещне своите възпитаници от всички краища на страната ни, открили тук своя път към осъществяването на мечтите и амбициите си.

С особена радост Ви поздравявам за направения категоричен избор да продължите образованието си във висшето ни училище, за доверието, което сте ни дали в аванс, базирайки се както на безспорния авторитет и престиж на Свищовската академия, така и на очакването започналите оздравителни процеси в нея да бъдат доведени до успешен край.

Scientia potentia est, знанието е сила, гласи стара сентенция от началото на Новото време и тя е жалонът в стремежите на ерудирания преподавателски състав на Стопанска академия, на хората, посветили таланта и цялата си творческа и човешка енергия на научното поприще и обучението на младите хора. Нека заедно и успешно извървим този път!

ДОБРЕ ДОШЛИ И НА ДОБЪР ЧАС!

9 септември, 2015 г. Проф. д-р Иван Върбанов,
ВрИД Ректор на СА „Д.А. Ценов“ - Свищов