Образователното портфолио на Свищовската академия бе представено в Частно средно училище в СОК „Камчия”

По покана от Частно средно училище „Юрий Гагарин” в СОК „Камчия”, пред ученици бе представена Стопанска академия „Димитър А. Ценов”. Чрез платформата на училището, виртуално със средношколците се срещнаха доц. д-р Искра Пантелеева – зам.-ректор „Учебна дейност и акредитация” и доц. д-р Маруся Смокова-Стефанова – директор на Центъра за международна дейност.

ЧСУ „Юрий Гагарин” е известно като „Училище на бъдещето”. В него учат 300 деца от 15 държави. Лицензирано е от МОН за прием на ученици от подготвителна група до 12 клас, с усилено изучаване на руски и английски език, и на информационни технологии. Училището е единствената образователна институция в България, лицензирана едновременно по българската и по руската образователни системи. В рамките на проведената среща, зам.-ректорът доц. д-р Искра Пантелеева запозна учениците с историята на Свищовската академия, създадена преди 85 години чрез дарението на своя патрон Димитър Ценов. Тя представи информация за специалностите, начините за кандидатстване, провеждането на присъствено и дистанционно обучение. Директорът на Центъра за международна дейност поясни какви възможности имат свищовските студенти за реализиране на мобилности в чуждестранни университети, включително и по програма Еразъм+, и за участия в международни форуми. Учениците получиха информация и за обучението, което Свищовската академия осъществява по споразумения за двойна диплома с университети в чужбина. Поради проявения голям интерес е планирана и следваща среща, на която доц. д-р Маруся Смокова-Стефанова ще представи по-подробно възможностите за международна студентска мобилност, които Стопанска академия „Д. А. Ценов” осигурява за своите студенти.