ПОКАНА ЗА 17-ТО ИЗДАНИЕ НА НАЦИОНАЛНО УЧЕНИЧЕСКО СЪСТЕЗАНИЕ В НАПРАВЛЕНИЯ: АГРАРНА ИКОНОМИКА,ИКОНОМИКС,ИКОНОМИКА НА ТЪРГОВИЯТА, КОНТРОЛ И АНАЛИЗ НА СТОПАНСКАТА ДЕЙНОСТ И ФИНАНСИ /В ПОДНАПРАВЛЕНИЯ: БАНКОВО ДЕЛО, КОРПОРАТИВНИ ФИНАНСИ,ПУБЛИЧНИ ФИНАНСИ/ - 25 МАРТ 2016 Г.

ПОКАНА ЗА 17-ТО ИЗДАНИЕ НА НАЦИОНАЛНО УЧЕНИЧЕСКО СЪСТЕЗАНИЕ
Академичното ръководство и екипът на Академичен център за кариерно консултиране и връзки с обществеността при Стопанска академия „Димитър А. Ценов“ – Свищов имат удоволствието да Ви поканят за участие в поредното седемнадесето издание на:

НАЦИОНАЛНО УЧЕНИЧЕСКО СЪСТЕЗАНИЕ В НАПРАВЛЕНИЯ:

АГРАРНА ИКОНОМИКА
ИКОНОМИКС
ИКОНОМИКА НА ТЪРГОВИЯТА
КОНТРОЛ И АНАЛИЗ НА СТОПАНСКАТА ДЕЙНОСТ
ФИНАНСИ /в поднаправления: БАНКОВО ДЕЛО, КОРПОРАТИВНИ ФИНАНСИ, ПУБЛИЧНИ ФИНАНСИ/

25 МАРТ 2016 г. (петък)

Състезанието включва изпълнение на творчески задания: в направление „АГРАРНА ИКОНОМИКА“ – състезателно задание за презентиране на мотивирано предложение в направления растениевъдство, животновъдство и смесено стопанство; в направление „ИКОНОМИКС” – тест по Обща икономическа теория (Микро- и Макроикономика); в направление „ИКОНОМИКА НА ТЪРГОВИЯТА“ – казус за търговско представителство; в направление „КОНТРОЛ И АНАЛИЗ НА СТОПАНСКАТА ДЕЙНОСТ“ – изпълнение на Вътрешния одит на ангажимент за даване на увереност по съставяне на годишен финансов отчет на предприятие и в направление „ФИНАНСИ“, съответно в поднаправление „БАНКОВО ДЕЛО“ – генериране на креативна банкова стратегия чрез формулиране на иновативни банкови решения; поднаправление „КОРПОРАТИВНИ ФИНАНСИ“ – генериране на  обосновка чрез финансов анализ на инвестиционно решение за българско  публично акционерно дружество на капиталов пазар; в поднаправление „ПУБЛИЧНИ ФИНАНСИ“ – генериране на финансови решения и обосновка на проект в публичния сектор.

По регламент учениците ще работят в екипна среда, в която ще трябва съвместно да анализират конкретни проблеми и ситуации, прилагайки теоретичните си познания; да търсят алтернативи и да генерират ефективни решения; да презентират и аргументират своите идеи.

Краен срок за регистрация чрез изпращане на формуляр за участие (по и-мейл): 21 МАРТ 2016 г. (ПОНЕДЕЛНИК).

Допълнителна информация:
По регламент, състезанието ще се проведе в рамките на 1 (един) състезателен ден (старт в 10:00 ч. – финал 17:00 ч.).
Престоят на участниците (нощувки и хранения) е за сметка на Организаторите.
Участниците могат да използват лична мобилна техника при решаване на заданието.

Контактна информация за потвърждаване на участието:
Академичен център за кариерно консултиране и връзки с обществеността при СА „Димитър А. Ценов”,
гр. Свищов, п.к. 5250, ул.”Ем. Чакъров” №2
тел. (0631) 66 437, e-mail: career.center@uni-svishtov.bg
г-жа Димка Генчева (моб. тел. 0885/680 168)