Покана за участие в програма PROM – Международна стипендиантска програма за обмен на докторанти и академичен персонал

Уважаеми докторанти,

Вроцлавският икономически университет (Полша) отправя покана за участие на докторанти в краткосрочна мобилност по програма PROM – Международна стипендиантска програма за обмен на докторанти и академичен персонал, финансирана от Националната агенция за академичен обмен в Полша.

Докторантите могат да кандидатстват за следните научни активности:

• десетдневен престой за проучване на материали за дисертационен труд/научна разработка; извършване на практически изследвания със специализирано оборудване или използване на бази данни, достъпът до които е ограничен в собствената държава; участие в подготовка за кандидатстване за безвъзмездна финансова подкрепа (2 позиции);
  • петдневен престой за осъществяване на консултации (семинари, уъркшопове) с експерти от Вроцлавския икономически университет (3 позиции);
  • осемдневен престой за участие в Лятно докторантско училище (17 позиции);

Финансовата подкрепа по програмата включва:

• Транспортни разходи, медицинска застраховка, застраховка срещу злополука, застраховка „Гражданска отговорност“, разходи за виза, разходи по пребиваване (в зависимост от разстоянието между университета и мястото на пребиваване на апликанта).
  • Дневни разходи и разходи за нощувка (в зависимост от броя на дните).

Етапи на кандидатстване:

1. Попълване на апликационна форма:

2. Прилагане на допълнителни документи:

• Документ за владеене на английски език минимум ниво В2 (по ОРЕР); езиков сертификат или оценка от преминат езиков курс като част от докторантското обучение,сертифицирана от преподавател.
  • Сканирана валидна карта, доказваща статуса на докторанта.
  • Информация за изследователския проект, по който докторантът ще работи по време на престоя (максимален брой знаци - 2000).

По-детайлна информация на следния уеб адрес: http://www.ue.wroc.pl/university/19157/prom_programme.html