Посещение на студентите от IV курс, специалност „Международни икономически отношения“ в Митница Свищов

На 7 април 2015 г. в Териториално митническо управление Свищов бе проведена среща между студенти от специалност „Международни икономически отношения” и представители на Митницата. Срещата бе ръководена от Пламен Маринов – Началник на отдел в отдел „Митнически режими и процедури”. На нея присъстваха доц. д-р Драгомир Илиев, доц. д-р Здравко Любенов и студенти IV курс специалност „Международни икономически отношения”.

Пламен Маринов запозна студентите с особеностите по реализацията на процедурите по митнически режим Допускане за свободно обръщение и Износ. Бяха обобщени особеностите на оформянето им и бяха показани примерни документи, съпътстващи конкретните режими.

На проявения интерес от страна на студентите, под формата на конкретни практически въпроси, представителите на Митницата отговориха задълбочено и изчерпателно.