Председателят на Общото събрание на Стопанска академия „Димитър А. Ценов“ проф. д-р Данаил Врачовски – носител на почетно звание „Доктор хонорис кауза” на Донецкия национален университет в Украйна

Проф. д-р Данаил Врачовски – председател на Общото събрание на Стопанска академия „Димитър А. Ценов“ и дългогодишен преподавател в катедра „Застраховане и социално дело“ на 24.04.2015 г. бе удостоен на официална церемония с почетното звание „Доктор хонорис кауза“ на Донецкия национален университет, който понастоящем е дислоциран в гр. Виница, Украйна. Делегацията от Стопанска академия „Димитър А. Ценов” – Свищов бе приета с радост и уважение, с увереност, че над 10-годишното успешно сътрудничество между двете институции ще продължи и занапред.

Почетните символи на Донецкия национален университет, свищовският учен получи лично от ректора на висшето учебно заведение проф. д.ю.н. Роман Гринюк на тържествено заседание на Научния съвет на университета, провело се в Актовата зала  на ДНУ.

След връчването на символите, новоизбраният „Доктор хонорис кауза“  проф. д-р Данаил Врачовски изнесе академична лекция на тема „Висшето образование в пазарни условия“.