Представители на СА „Д. А . Ценов” участваха в откриването на Националната кандидатстудентска борса на висшите училища в България 2013

Екипът на „Образователен и кариерен център” прeдстави Стопанска академия „Димитър А. Ценов” – Свищов при стартирането на Националната кандидатстудентска борса на висшите училища в България 2013, което се състоя на 20.02.2013 г. (сряда).

Гл. ас. д-р Николай Нинов и г-жа Любина Найденова-Вачкова, участваха в тържественото откриване и провеждане на първото от общо девет на брой изложения. Ролята на своеобразен домакин, за втора поредна година, беше отредена на Университетът по архитектура, строителство и геодезия – София.

На борсата присъстваха общо 34 български висши училища и 2 организации, свързани с образованието. Основната й цел е да се предостави уникална възможност на кандидат-студентите, техните родители и учители, да направят своя информиран избор на висше училище, базиран на събеседване с представители им, придобитите рекламно-информационни материали и закупените тестове и помагала за самоподготовка за кандидатстудентски изпити по избраната специалност.

Представителите на Стопанска академия, отчетоха за пореден път традиционно засилен интерес към образователния продукт на Стопанска академия.

Посетителите на изложбения щанд получиха подробна информация за образователното портфолио, развивано от Стопанска академия, новите опции за кандидатстване, сроковете и графиците за записване, както и обстойно презентиране на материално-битовите условия и финансовите стимули и помощи, които Висшето училище предоставя на своите възпитаници.

Датите на предстоящите за провеждане кандидатстудентски борси са:

• гр. Пловдив (ТУ-Филиал Пловдив 27-28.02.2013 г.)
  • гр. Монтана (Общински младежки дом 5.03.2013 г.)
  • гр. Велико Търново (Изложбени зали „Рафаел Михайлов” 7-8.03.2013 г.)
  • гр. Добрич (Младежки дом 11-12.03.2013 г.)
  • гр. Варна (Младежки дом 13-14.03.2013 г.)
  • гр. Бургас (Младежки дом 15-16.03.2013 г.)
  • гр. Хасково (Читалище „Заря” 18.03.2013 г.)
  • гр. Стара Загора (Хотел „Верея” 19-20.03.2013 г.)