Представители на Стопанска академия „Д. А. Ценов” участваха в срещата на консорциума KreativEU проведена в Södertörn University от Стокхолм, Швеция

Заместник-ректорът доц. д-р Здравко Любенов и гл. ас. д-р Галин Стефанов от Катедра „МИО“ участваха в срещата на консорциума KreativEU проведена в Södertörn University от Стокхолм, Швеция в периода 25-27 септември 2024 г.

Присъстващите на събитието бяха запознати с хода на процеса по сключване на споразумение между консорциума и Европейската комисия.

Изяснена беше идеята за създаване на органи за управление на консорциума KreativEU и бяха дефинирани следващите стъпки и действия по реализацията му.
Проведени бяха работни срещи между координаторите и съ-координаторите на работните пакети, включени в дейността на консорциума, с цел обсъждане и планиране на изпълнението им.
В хода на работата бяха представени и изследователските направления залегнали в дейността на университета домакин - Södertörn University.