Проект „Развитие капацитета на студентите, докторантите, постдокторантите и младите учени от СA „Д. А. Ценов“

Проект на Стопанска академия „Д. А. Ценов”  - „Развитие капацитета на студентите, докторантите, постдокторантите и младите учени от Стопанска академия „Димитър А. Ценов“ – гр. Свищов за провеждане на иновативни научно-практически изследвания в областта на икономиката, администрацията и управлението” бе одобрен за финансиране по ОП „Наука и образование за интелигентен растеж” по процедура  BG05M2OP0Q1-2.009 „Подкрепа за развитието на докторанти, постдокторанти, специализанти и млади учени – фаза 1”.
Основната цел на проекта е развитие на капацитета на изследователите от СA „Д. А. Ценов“ за постигане на високи резултати в научноизследователската дейност в областта на икономиката, администрацията и управлението. Целите ще бъдат постигнати чрез серия от инициативи за осигуряване на възможности за мобилност на представители на целевата група, квалификация, продължаващо обучение, мотивиране, създаване на благоприятни условия за провеждане на научни изследвания. Успоредно с това ще бъдат осигурени възможности за достъп до бази данни и научна информация на изследователите от целевата група, подкрепа за участие в различни форми на изследователска дейност извън научната организация, разпространение на научните резултати, вкл. организиране на национални и международни научни форуми и развитие на партньорски мрежи между български и чуждестранни учени, изследователи, докторанти, постдокторанти, млади учени и преподаватели за провеждане на научни изследвания.