Проведено събитие по проект BG05M2OP001-2.009-0026-С01

На 27.03.2018 г. Мартин Колман специалист по обучение за Централна и Югоизточна Европа и Даниела Станишева, управител на „Агенция-Пулсар“ ЕООД (официален представител на EBSCO Information Services за България) представиха възможностите и техниките на работа с EBSCOHost, електронна платформа за разпространение на съдържание.
Събитието беше организирано и проведено като част от Дейност № 9 в рамките на проект BG05M2OP001-2.009-0026-C01 - „Развитие капацитета на студентите, докторантите, постдокторантите и младите учени от Стопанска академия „Димитър А. Ценов“ – гр. Свищов за провеждане на иновативни научно-практически изследвания в областта на икономиката, администрацията и управлението”. На представянето присъстваха докторанти, постдокторанти, студенти, млади учени, преподаватели и други членове на академичния състав.

Г-н Колман демонстрира възможностите за търсене и пълнотекстов достъп до повече от 4000 научни списания в областта на икономиката, както и хиляди търговски публикации, видео, пълнотекстови книги и учебни материали в платформата EbscoHOST. Г-жа Даниела Станишева представи на академичната общност съдържанието и обхвата на колекцията „EconLit with FullText“, предлагана от Ebsco Information Services.
По проект BG05M2OP001-2.009-0026-С01 Академията получи финансиране за достъп до колекцията "Business Source Ultimate" на EbscoHost за 2018 г.

От екипа на проекта