Ръководство

НАЦИОНАЛНО УЧЕНИЧЕСКО СЪСТЕЗАНИЕ ПО ИКОНОМИКА
21 – 22 март 2014 г. (петък и събота)
в направления:
- КОРПОРАТИВНИ ФИНАНСИ
- ПУБЛИЧНИ ФИНАНСИ
- ЗАСТРАХОВАНЕ и СОЦИАЛНО ДЕЛО
- ИКОНОМИКАТА НА БЪЛГАРИЯ В ЧИСЛА

Уважаеми ученици,
Стопанска академия „Димитър А. Ценов” предизвиква Вас и Вашето училище да участвате и да станете победители в 7-то поредно издание на националните ученически състезания по икономика!
            За целите на състезанието, Ви приканваме да излъчите за всяко от направленията по 4 (четирима) участника – ученици от последен и/или предпоследен гимназиален курс, които се обучават в икономическа специалност и техен придружител (по възможност преподавател).
            Състезанието включва изпълнение на творчески задания: в направление „КОРПОРАТИВНИ ФИНАНСИ“ – генериране на финансови решения в бизнес структура; в направление „ПУБЛИЧНИ ФИНАНСИ“ – генериране на финансови решения в община (местно самоуправление); в направление „ЗАСТРАХОВАНЕ И СОЦИАЛНО ДЕЛО - развитие и реализация на застрахователни/осигурителни продукти и услуги; ИКОНОМИКАТА НА БЪЛГАРИЯ В ЧИСЛА – анализ на статистическа информация за състоянието и развитието на българската икономика.
В процеса на състезанието учениците-участници в различните направления ще работят в екипна среда, в която ще трябва съвместно да анализират конкретни проблеми и ситуации, прилагайки теоретичните си познания; да търсят алтернативи и да генерират ефективни решения.

Краен срок за регистриране на участие (по и-мейл):
14 март 2014 г. (петък)

Допълнителна информация:
Престоят на участниците (нощувки и хранения) е за сметка на Организаторите.

Контактна информация за потвърждаване на участието:
Академичен център за кариерно консултиране и връзки с обществеността при СА „Димитър А. Ценов”,
гр. Свищов, п.к. 5250, ул.”Ем. Чакъров” №2
тел. (0631) 66 437, e-mail: career.center@uni-svishtov.bg
            ас. Иван Маринов (моб. тел. 0885630363)

Формуляр за кандидатстване