Ректорът на Свищовската академия бе гост на честването на националния празник на СР Виетнам

По покана от Извънредния и пълномощен посланик на Социалистическа република Виетнам в Р България – Н. Пр. Д-р До Хоанг Лонг и съпругата му, ректорът на Свищовското висше училище – проф. д-р Марияна Божинова бе гост на честването на 77-годишнината от независимостта на страната.

Приемът, посветен на националния празник, се състоя в Посолството на Виетнам в София и даде възможност на гостите да се докоснат до виетнамската култура чрез представената културно-музикална програма и фотоизложба.

След проведените разговори с Н. Пр. Д-р До Хоанг Лонг, проф. Божинова сподели, че се подготвя сътрудничество между Стопанска академия „Д. А. Ценов” и виетнамски университети и училища. При гостуването на виетнамския посланик в Свищовското висше училище през м. май 2022 г. бяха обсъдени конкретни възможности за сътрудничество по съвместни програми, осъществяване на мобилност на студенти и преподаватели, изнасяне на открити лекции пред свищовските студенти.